PayByNet

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA informuje o wprowadzeniu nowej usługi bezpiecznych płatności internetowych PayByNet.  Za zakupy w sieci zapłacisz wygodnie i bez ryzyka. Pieniądze niezwłocznie i bezpośrednio trafią z Twojego konta na konto bankowe sprzedawcy, a na przelewie zobaczysz, komu i za co przelewasz pieniądze.

Sprzedawca korzystający z Paybynet łatwo zidentyfikuje Twoje zamówienie, co przyspieszy nie tylko dostawę zamówienia, ale również rozpatrywanie ewentualnej reklamacji czy procedurę zwrotu towaru.

Dlaczego warto skorzystać z bezpiecznych płatności internetowych Paybynet:

  • bezpieczeństwo płatności – przelew wykonywany jest bezpośrednio z konta kupującego na konto sprzedawcy lub urzędu, bez zatrzymywania pieniędzy w instytucji pośredniczącej (widzisz na przelewie, komu przelewasz pieniądze),
  • szybkość płatności – informacja o płatności przez internet przekazywana jest natychmiast do sklepu, co przyspiesza realizację zamówienia (rozliczenie płatności gwarantuje KIR),
  • wygoda użytkownika – dane przelewu w systemie bankowości internetowej są wypełniane automatycznie, dzięki czemu nie pomylisz się przy ich wprowadzaniu.

Informacje ogólne o płatnościach PAYBYNET:

Płatności internetowe Paybynet działają w najpopularniejszym w Polsce schemacie płatności internetowych pay-by-link (jest najpowszechniejszym sposobem płatności w polskim Internecie). Wspomniany sposób płatności polega w uproszczeniu na automatycznym wypełnieniu formatki bankowej danymi do przelewu i przekazaniu informacji do sprzedawcy o dokonaniu płatności. W praktyce usługa płatności działa w ten sposób, że osoba płacąca za towary/usługi w Internecie kompletuje zamówienie, wybiera płatność przez swój bank i zostaje przekierowana do swojej bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu w bankowości elektronicznej klient banku widzi wypełniony przelew, który może zaakceptować.

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA uruchamiając system Paybynet pojawił się automatycznie w obsługiwanych przez system sklepach internetowych oraz w sklepach obsługiwanych przez współpracujące systemy płatności: Transferuj.plPrzelewy24.plIAI PłatnościeService Online, a wkrótce również w Dotpay.pl.

Można już dokonywać zakupów w sklepach: 
Merlin.plTravelPlanet.plVobis.plEximtours.plGustus.pl, Apetete.plPlusBus.plSporti.plWec.com.pl i w wielu innych.


Płatności Paybynet dostępne są również w kilkuset urzędach administracji publicznej, czy w wydziałach geodezji (Starostwo Powiatowe w Zakopanem, SEKAP.plePUAP.plWrota LubelszczyznyWrota Lubuskie, Wrota Podlasia i innych).

Instrukcja Płatności  przez PayByNet:

a) wybrać w e-sklepie jako formę płatności "PayByNet",

b) kliknąć w ikonę "Banki Spółdzielcze"

c) zaznaczyć województwo Małopolskie:

d) wybrać z listy: Tatrzański Bank Spółdzielczy:

e) przeczytać i zaakceptować regulamin, a następnie kliknąć w ikonę Potwierdzam:

f) następnie należy chwilę zaczekać, gdyż system w sposób automatyczny przekieruje na stronę bankowości elektronicznej Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA,

g) zalogować się do swojej bankowości internetowej podając login i hasło,

g) sprawdzić dane oraz kwotę, które zostały wypełnione oraz kliknąć przycisk dalej,

h) podać hasło jednorazowe,

i) po wpisaniu prawidłowego hasła i zaakceptowania płatności system poinformuje o zakończeniu płatności oraz automatycznie wyloguje z sytemu.

Usługa "bezpieczne płatności internetowe" umożliwia również płacenie za zakupy kartą kredytową.