Aktualności

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA Mecenasem Kultury Narodowej

W minioną sobotę, 9 sierpnia 2021r. rozpoczął się 54. Festiwal im. Jana Kiepury, największe wydarzenie kulturalne, podczas którego w ciągu siedmiu festiwalowych dni odbędzie się kilkanaście koncertów i liczne wydarzenia towarzyszące. Sponsorem wydarzenia jest Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA, który kontynuuje działania prowadzone wcześniej przez  Bank Spółdzielczy Muszyna-Krynica Zdrój.

Zdjcie nr 1

Dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA w Krynickim uzdrowisku usłyszymy szlagiery muzyki operowej, w tym najpiękniejsze uwertury, chóry, arie i duety z dzieł Pucciniego, Verdiego, Bizeta, Offenbacha czy Moniuszki. Kryniccy goście będą mogli oglądać występy baletu oraz zmagania młodych talentów muzyki operowej na kilku scenach.

Zdjcie nr 2

 

Zdjcie nr 3

Przez osiem dni festiwalu, na estradach Pijalni Głównej i Starego Domu Zdrojowego wystąpi plejada polskich i zagranicznych gwiazd. Wśród nich znajdą się m.in. Małgorzata Walewska i Andrzej Dobber, artyści dobrze znani publiczności
z największych scen świata, w tym m.in. słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku; Grażyna Brodzińska, królowa operetek; tenor Michael Kleitman, nazywany złotym głosem Europy, węgierski wirtuoz Roby Lakatos, który został okrzyknięty przez zagraniczne media „diabelskim skrzypkiem”, „czarodziejskim showmenem” lub wręcz „Milesem Davisem cygańskiej muzyki”.

Zdjcie nr 4

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA od początku angażuje się w wspieranie naszych małych ojczyzn, pielęgnowanie tradycji i upowszechnianie regionalnej oraz ponadregionalnej kultury polskiej. Mamy imponujące doświadczenie i potrafimy zauważyć oraz docenić niezwykłe i wartościowe wydarzenia o dużych walorach artystycznych oraz narodowych.

Zdjcie nr 5

Tak jest z 54 Festiwalem im. Jana Kiepury, który od wielu lat jest jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu kulturalnym Polski, nie tylko w kręgach osób interesujących się muzyką operową. Bank jest dumny, że może to wydarzenie wspierać.

Zdjcie nr 6

W tym roku Festiwal im. Jana Kiepury odbywa się w dniach 7-14 sierpnia. Wraz z władzami samorządowymi Gminą Krynica-Zdrój serdecznie zapraszamy wszystkich na tą wspaniałą, muzyczną ucztę.

Zdjcie nr 7

 

   Zarząd Banku Spółdzielczego

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Ziem Górskich Karpatia