Aktualności

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA partnerem jubileuszowego 55-go Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Wspieramy lokalne inicjatywy !

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA od lat zaangażowany jest w promocję kultury, w tym roku już po raz kolejny jest partnerem strategicznym największego w Polsce Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Edycja wydarzenia rozpoczęła się 6 sierpnia 2022 r. i odbywa się w roku, w którym świętujemy 120. rocznicę urodzin Jana Kiepury oraz 110. rocznicę urodzin Marty Eggerth, śpiewaczki operetkowej, aktorki i żony patrona krynickiej imprezy.

KARPATIA Bank Spółdzielczy tradycyjnie wspiera gospodarza wydarzenia jakim jest Gmina Krynica-Zdrój, a organizatorem Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

Jubileuszowa edycja tego wydarzenia  przyniesie trzydzieści jeden festiwalowych imprez oraz dwie towarzyszące. Przez osiem festiwalowych dni Krynica-Zdrój stanie się śpiewającym miastem. Rozbrzmiewać w niej będą - w najlepszych wykonaniach - największe przeboje muzyki wokalnej. Zaplanowane zostały liczne atrakcje w tym m.in. gale operowe i operetkowe, spektakle operetkowe i baletowe, koncerty promenadowe, recitale, a także spotkania z artystami.

Odbywający się od 1967 r. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, należy do najstarszych w Polsce. Przewinęło się przez jego sceny i estrady kilka tysięcy artystów, gwiazd polskich i międzynarodowych.

Festiwal ma swoją markę i jest znany również poza granicami kraju. Stał się nie tylko olbrzymią atrakcją dla przyjeżdżających do Krynicy-Zdroju kuracjuszy, turystów oraz melomanów, nietypową sceną dla prezentacji najbardziej utalentowanych artystów i najciekawszych wydarzeń, ale przede wszystkim wspaniałą wizytówką naszego regionu.

Dziękujemy za możliwość wsparcia tego wydarzenia!

 

1 55 Festiwal Kiepury

 

2 55 Festiwal Kiepury

 

3 55 Festiwal Kiepury

 

4 55 Festiwal Kiepury

 

5 55 Festiwal Kiepury

 

6 55 Festiwal Kiepury