Aktualności

PITY 2020/2021 - nowa funkcjonalność w bankowości internetowej. Prosta, szybka i bezpieczna metoda realizacji przelewu podatkowego przez Klientów Banku!

Szanowni Klienci, informujemy o nowej usłudze, która dotyczy systemów eBankNet i eCorpoNet. Nasz Bank jest już dostępny na stronie epit.podatki.gov.pl, dzięki czemu możliwe jest szybkie i bezpieczne dokonanie płatności, bez konieczności wizyty w naszych oddziałach.

 

Oprogramowanie e-PIT.
Funkcjonalność płacenia podatku dochodowego on-line z portalu Twój e-PIT za pomocą systemu szybkich płatności internetowych PayByNet. 

Zeznania podatkowe PIT można składać od 15 lutego 2021 roku. Ostateczny termin na złożenie rozliczenia PIT mija natomiast 30 kwietnia 2021 roku. Samodzielne wypełnienie zeznania podatkowego i załączników, w których wykazywane są ulgi, nierzadko sprawia problemy podatnikom. Dzięki usłudze „Twój e-PIT” część podatników nie musi samodzielnie sporządzać zeznań rocznych. Zeznania podatkowe po raz kolejny sporządzi dla nich urząd skarbowy.

 Na czym polega usługa Twój e-PIT?

Usługa polega na tym, że podatnicy rozliczający się ze swoich dochodów na podstawie: PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38 na portalu podatkowym podatki.gov.pl. odnaleźć mogą wypełnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) zeznanie roczne w wersji elektronicznej. To do podatników należy decyzja o sposobie dalszego postępowania - mogą skorzystać z PIT przygotowanego przez administrację skarbową i nie wypełniać wniosków, ani składać deklaracji samodzielnie lub złożyć deklarację podatkową we własnym zakresie.

Dla Klientów Banku, korzystających z portalu podatkowego „Twój e-PIT” udostępniliśmy możliwość opłacenia podatku dochodowego za pomocą systemu płatności internetowych PayByNet. Ewentualną dopłatę podatku można zrealizować on-line, bezpośrednio z poziomu portalu „Twój e-PIT”, poprzez zlecenie przelewu podatkowego. Realizacja takiego przelewu jest prostsza oraz wygodniejsza od zlecenia tradycyjnego przelewu – formularz przelewu podatkowego wypełniany jest automatycznie, bez konieczności wybierania typu zobowiązania podatkowego, czy wyszukiwania właściwego urzędu skarbowego. Gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, szybkość realizacji oraz przejrzystą i prostą obsługę. Płatności realizowane są bezpośrednio z rachunku, bez konieczności ręcznego wprowadzania danych transakcji. Operacja jest autoryzowana w systemach bankowości elektronicznej eBankNet oraz eCorpoNet.