Skip to main content

Wręczenie nagrody w konkursie „Kasa – Pierwsza Klasa”

01-08-2024

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu „Kasa – Pierwsza Klasa” zorganizowanego przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych znalazła się Pani Małgorzata Piątas, która wskazała nasz Bank jak Bank Spółdzielczy w swojej okolicy. Był to konkurs wiedzy o finansach i bankowości spółdzielczej dla uczniów klas 7 (siódmych) i 8 (ósmych) szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

W dniu 31.07.2024 w placówce naszego Banku w Szczyrku oficjalnego wręczenia dyplomu i nagrody dokonał Wiceprezes Zarządu Pan Przemysław Kubaszek.

Cieszymy się, że młodzież rozpoznaje nasz Bank w swojej okolicy i docenia naszą działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Treść odpowiedzi na pytania otwarte prezentujemy poniżej:

Pytanie 1 Dlaczego obecność banku spółdzielczego jest korzystna dla społeczności lokalnej, na terenie której bank prowadzi działalność?

Obecność banku spółdzielczego jest korzystna dla społeczności lokalnej, ponieważ jest on w stanie odpowiadać i reagować na aktualne potrzeby mieszkańców. Dzięki możliwości zostania udziałowcami banku, mają oni również realny wpływ na jego działanie, takie jak prowadzone przez niego akcje i proponowane oferty. Poprzez dostosowanie do lokalnej struktury gospodarczej mogą one korzystnie wpływać na jej rozwój. Dzięki temu, że banki spółdzielcze są bliskie klientowi, ma on większe zaufanie i chętniej korzysta z oferowanych możliwości. Może liczyć na większe zrozumienie i elastyczność niż w bankach komercyjnych. Dodatkowo, BS biorą też czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym, promują lokalne przedsiębiorstwa, akcje charytatywne i przedsięwzięcia propagujące zalety regionu.

Pytanie 2 Jak skutecznie zarządzać swoimi pieniędzmi, aby je efektywnie i etycznie pomnożyć? Podaj przykłady

Aby zarządzanie naszymi pieniędzmi było efektywne i etyczne, a w rezultacie prowadziło do ich pomnożenia, najlepiej rozważyć różne formy oszczędzania i inwestowania. Kluczem do oszczędzania przynoszącego zyski jest świadomość naszego portfela finansowego i systematyczne odkładanie określonej sumy, zazwyczaj wynikającej z nadwyżki finansowej budżetu, na korzystnie oprocentowane lokaty czy konta oszczędnościowe. W wypadku większych sum, należy rozważyć takie metody inwestowania, które są obarczone najmniejszym ryzykiem w stosunku do możliwych zysków. Decydując się na inwestycje rzeczowe, takie jak zakup nieruchomości czy złota inwestycyjnego, nie narażamy się na negatywny wpływ inflacji. Korzystną opcją może być również zainteresowanie się oferowanymi przez Skarb Państwa obligacjami skarbowymi. Takie formy inwestowania jak gra na giełdzie wymaga z kolei większej wiedzy z zakresu rynku finansowego i może być obarczona ryzykiem.

Gratulujemy zwyciężczyni, dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy do kolejnych edycji.

Cookies

Znajdziesz nas też tutaj